top of page

З історії монастирської криниці з кератом у Свято-Іванівській Лаврі Студійського Уставу УГКЦ

Теперішній вигляд криниці з каплицею після реставрації

Монастирську криницю у Свято-Іванівській Лаврі почали копати у жовтні 1927 року.


Завершили через 2 роки.


Глибина, на якій залягала вода становила 29 метрів. Один метр буріння коштував 8 злотих. За саме буріння Свято-Іванівська Лавра заплатила 224 злотих.


За повне оснащення монастиря водою разом з помпою, кератом, збірниками води та роботою Свято-Іванівська Лавра заплатила 2514 злотих 40 грош.


До сих пір збереглася тільки помпа і збірники води, які знаходяться на стриху адміністративного корпусу Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького.


Усім процесом займалася спеціальна фірма SZYMONA MALOCHLEBA, на той час дуже відомого львів'янина, який саме і займався студнями і механізмами для постачання води. Центральний офіс фірми знаходився на вул. Городоцькій, 101 (на даний час вул. Горської, 5).


У 2015 році монастирем у погодженні з Музеєм був повністю відновлений механізм качання води (помпа), але постачання самої води не вдалося відновити через те, що вона зійшла на більшу глибину.


Восени 2015 року було освячено встановлено каплицю над монастирською криницею, а сам механізм відреставровано для огляду відвідувачів.

Може когось зацікавить ця тема, подаю документи.


Лист настоятеля Лаври до о. Ігумена Климентія Шептицького з повідомленням про хід справ з копанням криниці
Угода-кошторис з фірмою SZYMONA MALOCHLEBA
Реклама фірми SZYMONA MALOCHLEBA

Comments


bottom of page