top of page

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ до християнської громадськості, влади та політиків м. ЛьвоваДорогі Львів’яни, Вельмишановні Пані та Панове,


наше місто є нашою хатою, у якій ми народилися та зростаємо. Як ми збудуємо наше місто, якими цінностями його наповнимо, так воно і буде розвиватися.


Через наше місто переходили різні окупанти, але воно завжди залишалося містом, де наріжним каменем свідомості громадян була любов до Бога і любов до України. Саме через це на карті України місто Львів впродовж усієї історії боротьби за незалежність було символом української і християнської ідентичності.


На превеликий жаль, ситуація останніми роками кардинально змінилася. Зневаги і насмішки з Бога, Церкви, християнських цінностей, а навіть з України як незалежної і самобутньої держави стали прикметами діяльності та публічних висловлювань багатьох середовищ так званих громадських активістів. Епоха інтернету, особливо соціальних мереж відкрила великі можливості не тільки змінювати світ та людей на краще, але їх руйнувати.


Частина громадських активістів, які виступають проти української чи християнської ідентичності м. Львова діють досить відкрито, не приховуючись. Інша частина діє під прикриттям видуманих у соціальних мережах імен чи назв. Досить часто одні і другі використовують анонімність, щоби завдати удару по найбільших святинях християнської душі.


Сьогодні у одній з груп у соціальних мережах під назвою Друга приватна мемарня був звершений каригідний сатиричний наступ на праведного митрополита Андрея Шептицького. І це вже не вперше стається.


Ба більше, вищеназвана група є досить популярною серед політикуму м. Львова, який, мабуть, використовує її як плацдарм для власної популяризації та реклами. Багато ж поважних людей громадськості нашого міста, як також політиків, які заявляють про свою християнську ідентичність підтримують групу Другої приватної мемарні своїми «лайками» чи уподобаннями. Таким чином вони висловлюють свою згоду на їхню діяльність і підтримують її.


Найбільш небезпечним моментом діяльності згаданої групи у соціальних мережах є те, що вона сіє зневіру, знеохоту і поглиблює духовну пустку тих людей, які там дописують. Не кажу вже нічого про адміністраторів цієї групи, про цінності життя яких судити годі.

Але, така тенденція насмішок чи зневаги Бога, Церкви, християнських цінностей чи України у м. Львові є властивою не тільки групі Друга приватна мемарня, але багатьом, на перший погляд, поважним медіа холдингам.


Така діяльність не пройде безслідно, а обов’язково матиме плоди. А плодом їхньої діяльності стане формування молодого покоління циніків, яким не є важливі цінності життя, але їжа, питання, забави, власний комфорт. З таким не збудуємо не те, що міста, але України! Вже не говорю про всесвіт!


Замість того, щоби окрилювати нашу молодь працювати над собою, будувати чеснотливе суспільство, працювати над різного роду винаходами чи покоряти космос, ідеологи «львівської сатири» роблять з нашого прекрасного міста помийну яму. І цій помийній ямі навіть сміттєпереробний завод не допоможе! Бо завод можна буде збудувати швидко, а для того, щоби очистити власне сумління потрібно Божої благодаті і пізнання правди про себе, яка досить часто є ой як болючою!


З огляду на все це звертаюся з відкритим листом до влади, політиків, свідомих громадських діячів відреагувати належним чином на діяльність Другої приватної мемарні і інших подібних соціальних груп, оскільки вони є небезпечними для суспільства, бо руйнують його зсередини.


За умов, коли України вже понад шість років веде запеклу боротьбу з московським агресором, ми повинні якнайбільше утверджуватися у нашій українській і християнській ідентичності. Бо тільки так зможемо перемогти ворога і будувати омріяну Україну!


З повагою і надією на розуміння,


Єрм. Юстин Бойко, студит


Львів, 16 вересня 2020 року Божого


P.S.

На доказ того, про що пишу, наводжу скріншоти зі сторінки Другої приватної мемарні

Comentários


bottom of page